• Honitba Rozsochatec - Čachotín má celkovou výměru 1511,9319 ha.
  • Pronajímatelem honitby je Statek Lesolg s.r.o.
  • Naším mysliveckým hospodářem je ing. Jaroslava Motlová

Činnosti a akce

Instalujeme a pravidelně udržujeme pachové ohradníky kolem frekventovaných silnic. Účastníme se akce Čistá Vysočina - odpadu podél silnic a bohužel i v lesích je vždy dost. Vynášíme srnčata před senosečí a děkujeme všem spolupracujícím zemědělcům!

Den s myslivostí

V sobotu 1.6.2019 v Rozsochatci proběhl již pátý ročník “Den s myslivostí” pořádaný Statkem Lesolg a spolkem myslivců. Červen je měsíc myslivosti a proto se v tomto čase  uskutečňuje celá řada aktivit, aby se myslivost mohla přiblížit i “laické” veřejnosti.

V malebném prostředí zámeckého parku nám pan Adámek ze záchrané stanice Vavřinec předvedl dravce, děti se povozily na koních a myslivci si pro ně připravili ukázky troubení, vábení zvěře, střílení vzduchovkou a mnoho dalších aktivit. Děkujeme všem za účast, která byla hojná a těšíme se opět za rok.

Další den s myslivostí proběhne 30.05.2020

V květnovém obdobobí se věnujeme záchraně srnčat.

Srnčata jsou v této době ještě závislá na matce. Bývají zalehlá ve vysoké trávě či obilí a srna k nim dochází. Mláďata mají pud ukrývací, proto se při blížícím nebezpečí přikrčí místo toho, aby uprchla. Čerstvě narozená srnčata nijak „ nevoní“ , takže je možné, že i ten nejlepší ohař je mine. Nejúčinější prevencí je procházení luk, nejlépe hodinu před senosečí. Myslivci tak časně ráno vyrážejí do luk, aby zachránili mláďata před sekačkami. Je k tomu třeba spolupráce se zemědělci, kteří nám dají včas vědět kdy začnou sekat a tímto bychom jim rádi poděkovali za spolupráci.

Akce Čistá Vysočina

Každý rok se myslivci účastní sběru odpadu podél silnice Rozsochatec - Chotěboř

Farmový chov daňků a jelenů

v našem farmovém chovu máme několik desítek dančí a jelení zvěře. Je možnost si objednat zvěřinu, ceník je na stránkách pod prodejem ze dvora.